Četvrtak, 14 Novembar 2019
Bosnian Albanian Arabic English French German Italian Macedonian Slovenian Spanish Turkish

Sloboda poražena od Igokee u Laktašima

okk sloboda najava utakmiceKošarkaši Igokee u 3. kolu Lige 6 u Laktašima su savladali Slobodu sa 76:52.

U prvih 10. minuta igrala se izjednačena košarka, a ostat će upamćeno kako se povrijedio Pavle Boljkovac koji do kraja utakmice nije ulazio u igru. Igosi su prvih 10 minuta riješili u svoju korist 11:9.

U drugom periodu su nametnuli žestok ritam i rezultatom 17:8 stekli dvocifrenu prednost. U tim trenucima Sloboda je igrala bez Ratka Petrića, koji je veoma brzo dobio četiri lične greške.

Sloboda se pokušala u trećem periodu vratiti trojkama Rizvića i Sarajlića, ali su Igosi trojkom Branka Jorovića sa zvukom sirene pobijedili i u tom periodu 24:21.

U posljednjem periodu domaći su potvrdili svoju kvalitetu, a Sloboda se borila za što časniji poraz.

U redovima Igokee Dimić je ubacio 17, Heslip 18, a Bunić 11. Kod Tuzlaka Rizvić sa 16 poena je bio najefikasniji, dok je Sarajlić postigao 11 poena.

(izvor: BhBasket)