Ponedeljak, 23 Septembar 2019
Bosnian Albanian Arabic English French German Italian Macedonian Slovenian Spanish Turkish

Danas na Tušnju: Crveno-crni tri puta zatresli mrežu Sloge Simin Han

fk sloboda - simin han 02 2014Crveno-crni danas su u okviru pripremnih utakmica za nastavak sezone ostvarili novi trijumf, ovog puta protiv Sloge iz Simin Hana, trenutno prvoplasiranog tima Prve lige TK.

Iako su fudbaleri Slobode slavili sa 3:0 (1:0), prilično su se namučili slome otpor protivnika. Naime, iako su imali terensku inicijativu, Sloga se dosta dobro branila, i uspijevala prekinuti svaki pokušaj Crveno-crnih za postizanje gola. Ipak, njihovu odbranu ipak je slomio Jahić, postignutim pogotkom u 15. minuti susreta. Do kraja prvog dijela susreta gosti su u nekoliko navrata pokušali ugroziti gol domaćina, ali je Sloboda pokazala kako im je zadnja linija vrlo stabilna i snažna, uz vezni red koji je takođe dobro radio defanzivne zadatke.

U drugom poluvremenu nastavljen je pritisak domaćih fudbalera na gol Sloge. Jedan od igrača gostiju 'zaradio' crveni karton sredinom drugog poluvremena, a ubrzo nakon toga povećana je prednost Slobode na 2:0. Strijelac je bio Jasmin Mujkić (68. minut susreta). Treći gol na utakmici 'pao' je u 83. minuti, kada je Moranjkić iskoristio odlično izveden korner Halilovića i matirao golmana Sloge.

Nakon pobjede nad Slogom, trener Crveno-crnih Miroslav Ćiro Blažević je izjavio: "Protiv sebe smo imali dosta poletnu i agresivnu ekipu, ali smo slavili pobjedu. U pobjedi 3:0 nemaš pravo kritizirati jako iako imam dosta primjedbi na određene segmente u igri. Ipak, to ću reći svojim igračima. Nadam se da ćemo se do marta još bolje uigrati i mislim da će do početka prvenstva mnoge stvari doći na svoje mjesto!"

(Tuzla Sport/FK Sloboda)

Napomena: Ukoliko želite biti redovno informisani o sadržajima Tuzla Sport, podržite nas Vašim like-om na naš FB Fanpage. Hvala!