Subota, 24 August 2019
Bosnian Albanian Arabic English French German Italian Macedonian Slovenian Spanish Turkish

Željezničar jesenji prvak Premijer lige BiH

fudbal ilustracijaOdigrane su utakmice 18. kola nogometne Premijer lige BiH. Željezničar je nakon velikog preokreta savladao Radnik sa 3:2 i postao prvak jesenjeg dijela prvenstva. Sarajevo je slavilo u Vitezu, a Borac je u sudijskoj nadoknadi pobijedio ekipu Širokog Brijega.

Nogometaši Željezničara su u sjajnoj utakmici uspjeli nadoknaditi  zaostatak na poluvremenu i slaviti sa 3:2. Susret je odigran na veoma teškom terenu, ali su gledaoci mogli vidjeti odličan meč  s pet golova.

Ovom pobjedom Plavi s Grbavice su preuzeli lidersku poziciju u Premijer ligi BiH.

Meč između Viteza i Sarajeva je kasnio 40 minuta zbog lošeg stanja terena u Vitezu. Susret je nakon dogovora sudije i delegata konačno počeo u 14 sati. Nogometaši Sarajeva su trijumfovali sa 3:0 i jesenji dio prvenstva završili na trećem mjestu sa 35 bodova.

Utakmica u Banjoj Luci između Borca i Širokog također je nakratko prekinuta zbog incidenata domaćih navijača. Meč je ipak priveden kraju, a slavio je Borac autogolom Barišića u 91. minuti.

Susret u Doboju kod Kaknja između Mladosti i Krupe je odgođen zbog snijega. Ovi timovi su svoj meč odigrali danas u 13 sati, a završen je podjelom bodova, 1:1.

Željezničar je prvi sa 41 bodom, prate ga Zrinjski sa 40, te Sarajevo i Široki Brijeg sa po 35 bodova.