Subota, 24 August 2019
Bosnian Albanian Arabic English French German Italian Macedonian Slovenian Spanish Turkish

Zmajevi pali u Bruxellesu: Belgija je jednostavno bolja reprezentacija

bh reprezentacija protiv belgije 092015Fudbalska reprezentacija Bosne i Hercegovine večeras je na stadionu kralja Baudouina odigrala utakmicu sedmog kola kvalifikacija za plasman na Evropsko prvenstvo u Francuskoj. Susret je završen pobjedom Belgije rezultatom 3:1.

Iz prve prilike na susretu naša reprezentacija dolazi do vodstva. Igrala se 15. minuta susreta kada je Mensur Mujdža centrirao. Loptu je glavom udario Edin Džeko, uhvatio Courtoisa na pogrešnoj nozi i donio veliku radost navijačima našeg tima.

Belgija je izjednačila u 23. minuti susreta. Nakon kornera najviši u šesnaestercu bio je fudbaler Manchester Uniteda Marouane Fellaini. Pobjegao je veznjak Belgijanaca Ognjenu Vranješu i matirao nemoćnog Begovića

Belgija ponovo prijeti u 31. minuti susreta. Šutirao je Romelu Lukaku s jedanaest metara, ali njegov udarac glavom odlazi pored gola Begovića. Nekoliko minuta kasnije Lukaku je opet šutirao glavom, a ovaj put lopta odlazi preko prečke gola Begovića.

Belgija do preokreta dolazi u 44. minuti susreta. Kevina De Bruynea je uposlio Axel Witsel, a fudbaler Manchester Cityja je šutirao izvan šesnaesterca i donio prednost ekipi Marca Wilmotsa. Ostalo je nakon prvih 45 minuta susreta 2:1 za reprezentaciju Belgije.

Odličnu priliku u 58. minuti susreta imala je naša reprezentacija. Mensur Mujdža je još jednom odlično centrirao, loptu je glavom spustio Lulić, a udarac Medunjanina fantastično brani Courtois. Nekoliko minuta ranije igru je zbog povrede morao napustiti Emir Spahić, umjesto njega na teren je ušao Toni Šunjić.

Novu priliku Bosna i Hercegovina imala je u 61. minuti susreta. Šutirao je Edin Džeko iskosa s lijeve strane, ali njegov udarac odlazi pored gola domaćina. Dvije odlične prilike Belgija je imala u 73. minuti susreta. Međutim Begović je odličnim odbranama uspio sačuvati svoju mrežu.

Belgija do trećega gola dolazi u 78. minuti susreta. Eden Hazard je probacio loptu kroz noge Muhameda Bešića, a onda ga je u šesnaestercu srušio Toni Šunjić. Hazard je namjestio loptu na bijelu tačku i matirao nemoćnog Begovića.

Dvije odlične prilike vidjeli smo u samom finišu susreta. Prvo je Višća odlično uposlio Džeku, a sjajno brani Courtois. Već u narednom napadu nakon asistencije Hazarda pokušao je Origi, a ovaj put je Begović na visini zadatka. Ostalo je do kraja susreta 3:1 za Belgiju.