Dobro došli na www.tuzlasport.com!

Subota, 24 August 2019
Bosnian Albanian Arabic English French German Italian Macedonian Slovenian Spanish Turkish

KBS Zmaj Gradačac zabilježio dva nastupa proteklog vikenda i izuzetno dobre rezultate

kbs zmaj gradacac 052015 01Klub borilačkih sportova "ZMAJ" Gradačac je proteklog vikenda učestvovao na dva takmičenja.

U subotu 25.04.2015. godine, KBS "ZMAJ" je pod vodstvom trenerice Amre Golać sa svojih sedam članova učestvovao na karate takmičenju u Zenici pod nazivom"ZENICA OPEN 2015" Učesnici takmičenja su Amel Mujić, Eldin Halilović, Mirzeta Hodžić, Elma Mujčinović, Tarik Kadić, Nihad Čolić i Benjamin Halilović. Osvajači medalja za naš klub u pojedinačnoj konkurenciji su; 

- Nihad Čolić- kate-zlatna medalja, 

- Benjamin Halilović-kate-srebrna medalja, 

- Tarik Kadić-kate-bronazana medalja i

- kata tim dječaci 11-12 godina kojeg sačinjavaju isti takmičari je osvojio zlatnu medalju.

Na žalost, ostali učesnici su ostali bez odličja. Na pomenutom takmičenju učešće je uzelo oko 720 takmičara iz 80 klubova iz zemalja regiona. Ovaj turnir je pored međunarodnog bio izbornog karaktera za djecu od 11 do 14 godina starosti, koji će postignutim rezultatima utvrditi poziv selektora za reprezentaciju BiH i ućestvovati na Blkanskom prvenstvu u Herceg Novom.

kbs zmaj gradacac 052015 02U periodu od 23 do 27.04. 2015. godine, tri člana našeg kluba su u sastavu Kung Fu Wu Shu reprezentacije učestvovali na Balkanskom prvenstvu u Atini- Grčka. Osvajači medalja za našu zemlju i naš grad su

- Dženeta Bahić u kategoriji seniora-borbe do 56 kg i

- Asmir Jahić u kategoriji seniora- borbe preko 94 kg.

Na žalost, treći član kluba Amir Mešanović je ostao bez odličja iako je pokazao izuzetan kvalitet i spremnost tokom takmičenja. Ovom priliko Klub se zahvalio i Općinskom načelniku Edisu Dervišagiću kao i njegovim saradnicima koji su omogućili odlazak članova kluba -reprezentativaca na ovaj šampionat i bez čije bi pomoći rezultati kluba i reprezentativaca bili upitni.

 

(Tuzla Sport)