Subota, 24 August 2019
Bosnian Albanian Arabic English French German Italian Macedonian Slovenian Spanish Turkish

KBS Zmaj Gradačac osvojio 39 medalja na regionalnom karate takmičenju 'Živinice Open 2015'

kbs zmaj gradacac 01Klub borilačkih sportova "ZMAJ" Gradačac je proteklog vikenda učestvovao na regionalnom takmičenju u Živinicama pod nazivom "ŽIVINICE OPEN 2015". Organizator takmičenja je bio Klub borilačkih sportova "SEIKEN"  Živinice.

Gradačački "ZMAJ" je nastupao sa 63 takmičara i ukupno su osvojili 39 medalja od toga 13 zlatnih, 13 srebrnih i 13 bronzanih. Na takmičenju je učešće uzelo 11 klubova KBS "ZMAJ" je u ukupnom plasmanu zauzeo drugo mjesto sa osvojenih 78 bodova, a po odluci organizatora im je pripao pehar za najuspješniji klub u ukupnom poredku.

Prvo mjesto pripalo je domaćinu koji je nastupao sa 119 takmičara i osvojenih 127 bodova. Treće mjesto zauzeo  je karate klub "Viktorija" iz Žepča koji je nastupao sa 26 takmičara i osvojnih 47 bodova.

Osvajači medalja KBS "ZMAJ" Gradačac su: Denis Jusufović, Benjamin Halilović, Eldin Halilović, Nihad Čolić, Amel Mujić, Armin Peštalić, Hamza Husejnbašić, Ahmed Djedović, Mustafa Gluhić, Mahir Hrustić, Tarik Avdić, Denis Imerović, Said Husejnbašić, Sajra Peštaić, Lejla Bekrić, Anela Hanić, Šejla Peštalić, Amina Hrustić, Džana Husejnbašić, Fikreta Kurtić, Nerma Džidić, Anesa Omerović, Jasmina Mehanović, Rasim Bahić, Hajro Mehmedičević, Adnan Falić, Amel Omerčić, Elma Mujčinović i timovi u katama i borbama.

Najuspješniji takmičar gradačačkog "ZMAJ"-a na ovom takmičenju bio je Tarik Kadić sa osvojene tri zlatne medalje.